Loading...

Jak uniknąć oszustw przy zakupach w USA – omówienie najczęściej stosowanych oszustw i sposobów na ich uniknięcie

Zakupy w USA to marzenie wielu osób, ale niestety nie wszystkie transakcje kończą się zadowalająco. W dzisiejszych czasach internetowy handel jest na porządku dziennym, a wraz z nim pojawiają się różne oszustwa.

W tym artykule omówimy najczęściej stosowane oszustwa w czasie zakupów w USA oraz przedstawimy sposoby na ich uniknięcie.

  1. Oszustwo związane z brakiem dostawy towaru Jest to najczęstsze oszustwo w handlu internetowym. Po wpłacie pieniędzy na konto sprzedawcy, towar nigdy nie zostaje dostarczony. Aby uniknąć takiego oszustwa, zawsze warto sprawdzić opinie o sprzedawcy w internecie oraz wybrać opcję płatności za pobraniem.

  2. Oszustwo związane z fałszywymi aukcjami Oszuści korzystają z fałszywych aukcji, na których wystawiają towary po bardzo atrakcyjnych cenach. Po wpłacie pieniędzy na konto sprzedawcy, towar nigdy nie zostaje dostarczony. Aby uniknąć takiego oszustwa, warto sprawdzić opinie o sprzedawcy w internecie oraz dokładnie przeanalizować ofertę.

  3. Oszustwo związane z przesyłką towaru Oszuści korzystają z takiego oszustwa, że po dostarczeniu towaru, okazuje się, że nie jest to przedmiot, na którym się umawialiśmy. Aby uniknąć takiego oszustwa, warto dokładnie zapoznać się z opisem i zdjęciami przedmiotu oraz wybrać opcję płatności za pobraniem.

  4. Oszustwo związane z używanymi przedmiotami Oszuści korzystają z takiego oszustwa, że sprzedają używany przedmiot jako nowy. Aby uniknąć takiego oszustwa, warto dokładnie przeczytać opis przedmiotu i sprawdzić zdjęcia.

  5. Oszustwo związane z podrobionymi przedmiotami Oszuści korzystają z takiego oszustwa, że sprzedają przedmioty, które wyglądają jak oryginalne, ale są podrobione. Aby uniknąć takiego oszustwa, warto sprawdzić opinie o sprzedawcy w internecie oraz dokładnie przeanalizować ofertę.

  6. Oszustwo związane z fałszywymi sklepami internetowymi Oszuści tworzą fałszywe sklepy internetowe, które wyglądają jak prawdziwe. Po wpłacie pieniędzy na konto sprzedawcy, towar nigdy nie zostaje dostarczony. Aby uniknąć takiego oszustwa, warto dokładnie sprawdzić adres sklepu internetowego i zwrócić uwagę na inne kluczowe elementy mogące świadczyć o potencjalnym oszustwie.